Використання безелю на годиннику
05.10.2022
Опубліковано

На багатьох моделях наручних годинників є додатковий функціонал у вигляді поворотного безеля. Цей елемент ще називають лімбом або люнетом. По суті, це кільце навколо циферблату з нанесеними цифрами, яке може обертатися навколо осі. Існують різновиди як односпрямованого обертання, так і двоспрямованого. Якщо ви раніше вважали, що це декоративний елемент, насправді, ні. Bezel – дуже корисна фіча, особливо для тактичного екіпірування військових, туристів, дайверів. Сьогодні ми розповімо, як розкрити весь його потенціал.

Для чого потрібен безель на наручному годиннику?

Дайверський годинник

Отже, коротка історична довідка. Вважається, що вперше подібна деталь з’явилася на годиннику Blancpain Fifty Fathoms, який розроблявся для французьких спецслужб. Але справді масовим, безель зробив всесвітньо відомий виробник Rolex зі своєю легендарною моделлю Submariner (1953).

Ролекс Субмарінер

Що ж таке bezel і для чого він потрібний? Відповідь геніально проста. Спочатку цей елемент призначався для пірнальників з аквалангом, яким потрібно було відстежувати час занурення і відповідно залишків кисню в балоні. Згодом функціонал знайшов застосування і в інших сферах.

Як використовувати безель на годиннику?

Інструкція як користуватися безелем

Тепер про найголовніше. Якщо на вашому «хронографі» ​​є безель — треба навчитися користуватися ним. Тим більше, що нічого складного в цьому немає. Уважно придивіться до нанесених цифр на обідку. Як правило, це шкала з рівною розбивкою від 0 до 60. Іноді “нуль” заміняться числом “шістдесят”, яке означає початок і кінець циклу. Ці проміжки позначають хвилини.

Щоб почати вимірювання часу, достатньо повернути безель таким чином, щоб символ «0» збігся з хвилинною стрілкою. Таким чином, стрілка буде рухатися по циферблату, і звіряючись з числами на кільці безеля, ви можете визначити, скільки хвилин пройшло. Чи неправда геніально?

Безель на військових, тактичних годинниках

Безель на тактичному годиннику

Як ми вже згадували, такий елемент спочатку призначався для пірнальників, тому даний тип годинників часто називають «дайверськими» або «дайверами». Але сьогодні я розповім про ще один дуже важливий спосіб застосування. Справа в тому, що безель можна використовувати для фіксації часу надання першої допомоги на полі бою. Якщо ви маєте досвід у військовій сфері, то знаєте, наскільки важливий цей момент.

Так як я маю деякі пізнання в тактичній медицині, можу сказати, що дуже важливо контролювати час накладання кровоспинного джгута або турнікета. Хоча більшість джерел пишуть, що його рекомендовано накладати на 1-2 години максимум, це не зовсім правильно. Так, турнікет можна тримати на пошкодженій кінцівці досить довго. З тією лише умовою, що кожні 15 хвилин на короткий проміжок його потрібно послаблювати і знову затягувати (якщо, звичайно, є така можливість). В іншому випадку, поранений може просто втратити кінцівки, через відсутність припливу крові до тканин і нервових закінчень.

Тому, на мій погляд, безель можливо використовувати для відстеження тих 15-ти хвилин. Для цього:

  • При первинному накладенні джгута повертаємо безель «нулем» до хвилинної стрілки.
  • Відстежуємо рух стрілки, і після п’ятнадцяти хвилин послаблюємо турнікет на пару секунд і знову затягуємо.
  • Знову фіксуємо безель проти хвилинної стрілки.
  • Продовжуємо доти, поки не з’явиться можливість накласти давлячу кровоспинну пов’язку, або передати пораненого в польовий госпіталь.

На цьому все, сподіваємося, поради були корисні, читайте наш блог магазину «Хакі», буде ще багато цікавих матеріалів.

Повернутися наверх