Вибір якісного тактичного годинника
16.03.2024
Опубліковано

Важко уявили військовослужбовця без наручного годинника. Адже від точного часу залежить дуже багато: своєчасне виконання наказу, маневри, зміни патрулів, фіксування надання першої медичної допомоги, та чимало іншого. Хоча практично кожен з нас має смартфон, але покладатися на нього під час бою — дуже сумнівне рішення. На той час, як годинник завжди на руці і в швидкому доступі. Проте, далеко не кожен годинник підходить для військових завдань. Сьогодні ми розглянемо основні характеристики даного тактичного спорядження та популярні бренди на ринку.

Яким повинен бути військовий годинник?

Що таке військовий годинник

Почати огляд варто з обовʼязкових параметрів. Відразу зазначимо, що тактичний годинник дуже відрізняється від звичайних або навіть спортивних. Головні вимоги до нього:

  • міцність корпусу, скла, браслета;
  • добре читання циферблату у різний час доби;
  • пиле та водонепроникність;
  • «військові», мілітарі забарвлення;
  • загальна надійність, довговічність, точність ходу.

Таким чином, якщо у звичайному наручному годиннику на перший план виходить стильний зовнішній вигляд, то у тактичному — це надійність, функціональність і міцність. Адже комбатант у реальних бойових умовах змушений рухатися по пересіченій місцевості. Звичайно, при цьому годинник контактує з ґрунтом, брудом, водою, різними твердими предметами. Відповідно, стандартний девайс швидко вийде з ладу, або ж стане непридатним.

Читайте про вибір тактичних рукавичок

Види армійських наручних годинників

Типи мілітарі годинників

Давайте розглянемо основні типи цих аксесуарів. Вони поділяються на:

  • Механічні.
  • Електронні.
  • Кварцові.
  • Смарт-годинник.

Найпоширенішим варіантом є саме кварцовий годинник, зважаючи на простоту і надійність його конструкції. Достатньо лише вчасно міняти батарейку. Циферблат може бути як аналоговим (зі стрілками), так і електронним з цифрами. Трапляються й комбіновані варіанти. Механічний годинник також популярний, але потрібно звертати увагу на наявність автопідзаводу. Адже їх доведеться періодично заводити, а про це легко забути у польових умовах. Що стосується розумного годинника — він має бути дійсно якісним, оскільки різні китайські варіанти не відрізняються надійністю і точністю показань. Навіть якщо вони надають безліч функцій, немає жодної впевненості в їхній вірності.

Огляд тактичних окулярів

Кращі виробники армійських годинників

Чимало світових компаній випускають годинники у тактичному стилі, проте більшість моделей має лише зовнішню схожість. Наприклад, на ринку з’явилося багато азіатських годинників, які схожі на військові, але виготовлені з неякісних матеріалів та компонентів. У результаті, такі гаджети дуже швидко виходять з ладу, підводячи в найвідповідальніші моменти. Тому особисто наша думка — краще один раз купити якісний оригінал, ніж потім розчаровуватися. Ми наведемо невеликий список рекомендованих брендів, при цьому до нього увійдуть як дорогі, професійні моделі, так і досить бюджетні, але непогані варіанти.

Luminox

tactical watches luminox

По праву вважається еталонним брендом армійського годинника. Часто саме їх вибирають американські військові, моряки, морські піхотинці та ін. Цікаво, що годинники Luminox зазвичай мають досить скромний дизайн і функціонал, зате вони виготовлені з матеріалів та компонентів найвищої якості. Можна сказати, що ці пристрої практично «не вбиваються», вони служать довго та надійно. З популярних моделей можна назвати: NAVY SEAL, US Special Sentry, Recon Team Leader Chrono та ін.

Casio

tactical watches casio

Відома японська компанія, яка випускає захищені годинники. У лінійці бренду є цифрові, так і аналогові, комбіновані варіанти. Ці пристрої, мабуть, одні з найкращих за співвідношенням ціни-якості. За демократичної вартості, вони пропонують непогану якість та високий функціонал. Відомі моделі та лінійки: Mudmaster, Gravitymaster, G-SHOCK Rangeman, G-SHOCK Frogman, Pro Trek та ін.

Timex

tactical watches timex

Американський виробник, який зокрема спеціалізується на годинниках для туризму, походів, спорту та військової справи. Годинники бренду відносяться до досить бюджетного сегменту, але при цьому показують себе як надійні і невибагливі. Моделей дуже багато, ми б рекомендувли звернути увагу на колекцію Expedition.

Victorinox

tactical watches victorinox

Мало хто знає, але бренд «швейцарських ножів» випускає також і військові годинники. Порівняно з іншими виробниками лінійка не надто широка, але вибрати з чого є. Популярні моделі: I.N.O.X. Carbon, Army FIELDFORCE та ін.

Garmin

tactical watches garmin

Випускають захищені смарт-годинники з високим функціоналом. Як правило, в тактичному годиннику цього бренду є безліч допоміжних режимів (тиск, серцеві ритми і т.д.), а також GPS навігатор, барометр, альтиметр. Можливо виникнуть сумніви, щодо використання таких складних гаджетів у реальних бойових умовах, але це справа смаку. Моделі: Tactix Delta Solar, Tactix Bravo, Tactix Charlie, Fenix 5X Plus, D2 Delta PX, Instinct та ін.

Як користуватися безелем на військовому годиннику

Важливі поради щодо вибору тактичного годинника

Як обрати військовий годинник

Ми перерахували найвідоміших виробників військових годинників. З поміж інших можна згадати про Marathon, Suunto, IWC, Smith and Wesson, Seiko, Swiss Military. Вибір конкретної моделі залежить від особистих переваг та бюджету. Але рекомендуємо орієнтуватися на такі показники: міцність, чіткий циферблат, видимий під будь-яким кутом, наявність підсвічування або флуоресцентних елементів, зручне керування, водонепроникність. Бажано, але не обов’язково, щоб був компас, барометр, висотомір. Сподіваємося, ці поради допоможуть купити якісний тактичний годинник!

Повернутися наверх