Тактичний одяг оригінал чи підробка
15.08.2022
Опубліковано

Сьогодні говоримо про «наболіле», а саме про вибір тактичного одягу та амуніції. Дуже й дуже багато людей роблять одну й ту ж помилку — намагаються купити дешеві речі з «красивою картинкою» в інтернет, на практиці ж отримуючи «ширпотреб». Ця проблема стала такою масовою, що варто розставити крапки над «і», щоб вберегти вас від марнотратства і розчарувань.

«Понти дороже денєг», або ширпотреб з красивою упаковкою

Раз за разом я спостерігаю одну й ту ж ситуацію. У группах на Фейсбук, Телеграм, Інстаграм та інших соціальних мережах підприємливі продавці виставляють абсолютно неякісні товари, які при цьому, на фото виглядають дуже гарно. Наприклад, нижче я прикріплю фото «супер-комплекту» зі штанів та убаксу з захистом, який продається всього лише за … 2500 гривень!

Дешевий комплект убакс штани
Дешевий комплект військової форми

У коментарях — цілий гурт бажаючих купити цей чудо комплект за недорого. Звичайно, це ж шара! Такі красиві речі, в мультикамі, з чудовими фотографіями. Змушений вас розчарувати — ну не може якісний одяг коштувати так дешево! Хитрі виробники з Китаю та інших азіатських країн давно навчилися робити «блискучу обгортку» для свого товару, а, по факту, під нею речі найнижчої якості, які мають мало спільного з фотографіями. При цьому в сусідньому оголошенні може бути оригінальний європейський товар з адекватною ціною. Але ж він не має такої заманливої назви, чи колір не такий модний, чи опис простіший.

Китайські дешеві рюкзаки чи оригінальні тактичні
Китайські рюкзаки

Давайте вирішимо — «вам шашечка, або їхати?». Зрозумійте, що оригінал від 5.11, Pentagon Tactical, Helikon-Tex, Propper, або іншого відомого бренду — буде 100% якісним та надійним. В той час, як купуючи будь-які ноунейми з красивою картинкою, ви обов’язково отримаєте річ, яка через неділю-дві активного використання перетвориться на ганчірку. Давайте рахувати просту арифметику. Наприклад, китайський рюкзак коштує 800 грн., а американський — 3800 грн. Здавалося б різниця дуже суттєва. Але на практиці, «китай» розлізеться через дуже короткий час, при цьому не маючи й половини того функціоналу, що надає оригінал. А якісний рюкзак прослужить не один рік, при цьому не підводячи у найвідповідальніші моменти. Й не має ніякого значення, що «ноунейм» виглядає краще на картинці.

Модні військові речі, або якісні?

Ще одна пастка в яку потрапляє чимало людей — це гонитва за «модою». Наприклад, вам потрібні тактичні брюки. В продажу є якісні оригінали за кращим співвідношенням ціна-якість. Але ж вони виглядають скромно, не мають купи «модних» атрибутів, наколінників, стяжок та ін. А поряд продається китайський бренд за недорого, який виглядає як одяг командос з голівудських блокбастерів. Звичайно ж, вибір очевидний — тільки круті штани, щоб я виглядав як елітний натівський спецназівець!

Зустрічаються й інші випадки. Наприклад, продають турецький або китайський UBACS у стильному кольорі, з інтегрованими налокітниками, за 2000 грн. А у сусідній об’яві — оригінальний УБАКС “британка” за 1500, який вигладає простішим, не таким “модним”. Люди купляють китай, хоча на справді британська річ набагато якісніша, міцніша та зручніша.

Як відрізнити якісний тактичний одяг
Китайські тактичні брюки проти оригіналу 5.11

Це дуже велика помилка. Стильний вигляд у військовій справі відіграє далеко не вирішальну роль. Відомі виробники розробляють максимально міцний, безпечний та функціональний одяг, навіть, якщо він не відповідає останньому «писку моди». Всі переваги таких речей розкриваються під час практичного використання у польових умовах, де ви швидко розумієте, що конструкція та матеріали максимально продумані та ефективні. Тут обирати вам — вдягти дешевий, але красивий «ширпотреб», щоб деякий час хизуватися, поки він не прийде в негідність. Або купити дійсно якісну річ, яка може виглядає скромніше, проте в житті покаже себе як надійна, зручна, зносостійка, здатна прослужити довгий період. Саме таким принципом керуються професіонали. А якщо вже дуже хочеться модну амуніцію останнього покоління — краще підкопити грошей і придбати якісний оригінал. В кінці кінців — це питання поваги до самого себе.

Оригінальне тактичне спорядження в магазині Хакі

Закінчити цю статтю хотілося б порадою — підходьте до вибору товару максимально відповідально. Не варто піддаватися спокусі купити «модну» річ за дешево, у більшості випадків це призведе до розчарування. Обирайте дійсно якісну амуніцію від всесвітньо відомих брендів, які відповідають за якість. У даному випадку вірне правило — скупий платить двічі. Краще один раз придбати оригінал, ніж потім раз за разом міняти дешеві ноунейми.

Повернутися наверх