Поради як вибрати тактичні окуляри
03.07.2022
Опубліковано

На сьогоднішній день велика кількість виробників пропонують різноманітні варіанти захисних окулярів. Як і тактичні рукавички — даний аксесуар просто необхідний військовослужбовцю, спортсмену зі стрільби, та іншим категоріям людей, що перебувають у складних бойових умовах. По суті, очі це найважливіший сенсорний орган людини, їх пошкодження або навіть втрата — призводить до важких наслідків. Тому, до вибору окулярів необхідно підійти максимально уважно. У даній статті ми розповімо про головні особливості такого типу тактичного спорядження.

Магазин «Хакі» пропонує купити оригінальні тактичні окуляри відомих брендів.

Види захисних окулярів

Розглянемо три основні категорії даних аксесуарів.

Стрілецькі окуляри (Shooting Glasses)

Що таке стрілкові окуляри

Найрозповсюджений варіант серед тих, хто займається стрільбою. Мають, мабуть найоптимальніше співвідношення ціни та якості. Як слідує з назви, такі окуляри захищають очі стрілка від викидів порохових газів, різноманітних мілких частин, а також від пилу, сміття, сонячного проміння, тощо. Зазвичай мають зручну, міцну конструкцію, полікарбонатні лінзи, можуть бути як прозорими, так і жовтими, або інших кольорів.

Балістичні окуляри (Ballistic Glasses)

Що таке балістичні окуляри

Саме цей тип прийнято вважати суто військовим. Від стрілецьких вони відрізняються більш товстою лінзою, масивнішою оправою. Взагалі, ця грань дуже тонка, адже професійні стрілецькі окуляри можуть бути набагато міцніші, ніж дешеві балістичні. Проте, у випадку з відомими брендами — вони дійсно витримують високі навантаження, аж до попадання мілкого шроту. Крім цього, можуть включати змінні лінзи у комплекті.

Балістична маска (Ballistic Goggles)

Що таке захисна військова маска

Мають дизайн схожий на лижну маску, тобто закривають велику частину обличчя, при цьому щільно прилягаючи до шкіри. Такі масивні маски в основному використовуються спецпризначенцями, або іншими категоріями військових. Вони надають найвищий рівень безпеки, але разом з тим не пристосовані для тривалого носіння, або використання у якості звичайних окулярів.

Звичайні захисні окуляри (Protective Glasses)

Чим відрізняються захисні окуляри від військових

Недосвідченому користувачу, не завжди зрозуміло, чим відрізняються робочі окуляри від тактичних. Але різниця є і досить суттєва. Річ у тім, що до звичайних захисних окулярів, які використовуються на виробництві — вимоги значно нижчі. Зазвичай, вони захищають очі від пилу, металевої стружки, піску та ін., при цьому не завжди зручні для тривалого носіння. У той час як хороші тактичні окуляри мають більш широкий функціонал.

Поради щодо покупки якісних захисних окулярів

Який саме тип виробу ви оберете — залежить тільки від вас та власних завдань. Проте, ми рекомендуємо купувати тактичні окуляри тільки відомих брендів, які дійсно відповідають за якість. Читаючи опис товару, обов’язково зверніть увагу на наявність рейтингу, як правило це ANSI. У випадку з дешевими, китайськими окулярами — така сертифікація відсутня, або просто фейкова. Не менш важлива і зручність, наявність додаткових елементів для комфорту, наприклад, м’які накладки на перенісці, регулювання.

Повернутися наверх