Що таке Убакс, як обрати
28.06.2022
Опубліковано

Розвиток військових технологій не оминув і одяг військовослужбовців. Якщо раніше повсюдно використовувалися мундири, кітелі та гімнастерки, то зараз світові виробники тактичного одягу пропонують більш зручні варіанти тактичного одягу.

Особливості бойової сорочки

Одним із незамінних елементів обмундирування став UBACS, або іншими словами «бойова сорочка». Такі речі використовують більшість сучасних армій світу, тому в цій статті ми проведемо докладний огляд.

UBACS (Under Body Armor Combat Shirt) — це спеціальна тактична сорочка, яка в першу чергу призначена для носіння під бронежилетом (плитонскою).

Але «убекс» не обов’язково використовувати у парі з бронежилетом. Функціонал цього одягу дуже широкий. Завдяки своїй ергономічній формі та спеціальним матеріалам, її можна носити практично в будь-якій ситуації, як варіант польової форми або навіть повсякденного одягу.

Давайте розглянемо особливості UBACS:

  • Анатомічний крій, який щільно охоплює торс і не заважає руху.
  • Забарвлення тактичні: мультикам, олива, чорний, койот, хакі, піксель та ін.
  • Матеріал двокомпонентний: довгі рукави та комір виконані з міцної, щільної тканини, а середня частина (спина, груди) з еластичного, «дихаючого» матеріалу (CoolMax).
  • Комір-стійка дозволяє зручно носити бронежилет, при цьому шия залишається захищеною і не натирається чохлом плитоноски (або розгрузкою).
  • Кишені розташовані на передпліччі, на грудях їх немає, щоб уникнути тертя та дискомфорту при носінні бронежилета.
  • Як правило, на комірі є змійка для розстібання у спекотний час, а манжети оснащені липучками (Velcro).

Як вибрати якісний Убакс?

Матеріали з яких виготовлений Убекс

У магазинах представлена ​​велика кількість моделей бойових сорочок з найрізноманітнішими цінами. Іноді вартість відрізняється у десятки разів. Це пов’язано насамперед із матеріалами та якістю пошиття екіпірування. Найдешевші виготовлені із звичайної бавовняної тканини або синтетики. Більш дорогі варіанти — з кордури та тканин із змішаних складів бавовни та нейлону.

Широко відомий матеріал CoolMax — тканини, волокна яких мають не кругле січення, а багатошарове. Завдяки цьому підвищується площа корисної поверхні, ефективніше вбирається і випаровується волога. Вироби з такого матеріалу приємні на дотик, м’які, не прилипають до тіла та не вбирають запахи. Прийнято вважати, що CoolMax залишається сухим набагато довше за бавовну і сохне вдвічі швидше. Також широко застосовуються комбіновані тканини, ріпстоп, посилені армованими нитками.

Другий за значимістю критерій — це якість пошиття. Тобто наскільки точно підігнано розміри, виконано прошивку, які нитки та фурнітура використовується. Простий приклад: дешевий «убекс» може прослужити недовго, він швидко розтягнеться, втратить свою форму або навіть порветься. У той час як якісні вироби можуть служити роками. Звичайно, все залежить від умов та інтенсивності експлуатації. Проте варто витратитися один раз на якісну річ, ніж потім постійно купувати нові.

Світові виробники найкращих UBACS

Виробники кращих Combat Shirt

Як ми вже писали, такі Combat Shirt виготовляються повсюдно, часто у звичайних швейних майстернях. Але існують визнані бренди, які давно зарекомендували себе на ринку та виробляють справді професійний одяг. З найвідоміших можна виділити такі: M-TAC (Україна), Mil-Tec (Німеччина), 5.11 (США), Viper (Великобританія), Vogel (Туреччина), Helikon-Tex (Польща).

One Comment

  1. droversointeru

    Some genuinely fantastic content on this site, thanks for contribution. “For today and its blessings, I owe the world an attitude of gratitude.” by Clarence E. Hodges.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися наверх