Як вибрати військове взуття
12.08.2022
Опубліковано

Весь одяг та аксесуари, що використовуються у військовій сфері, мають характерні відмінності від повсякденного. Буде неправильним вважати, що, наприклад, звичайні робочі рукавиці, будуть настільки ж ефективними і зручними як спеціалізовані тактичні рукавички. Те саме стосується будь-якого предмета екіпірування. Цього разу поговоримо про «military взуття», до якої входять як черевики, так і спеціальні кросівки, кеди та інші підвиди.

Види тактичного взуття

Види та типи тактичного взуття

Почнемо з невеликого огляду. У стандартному, загальноприйнятому розумінні — військове взуття, це високі, шкіряні черевики (берці). Але це зовсім так. Справа в тому, що військова промисловість давно зробила крок вперед, і тепер, випускається просто величезна кількість різних моделей, вибір яких залежить від призначення та умов експлуатації. Купити якісне тактичне взуття ви можете у нашому магазині «Хакі» Україна.

  • Формені високі берці. Найпоширеніший варіант взуття солдатів, як правило, шиються з натуральної шкіри або шкірозамінника. Мають шнурівку, у деяких випадках додаткову змійку, міцну, товсту підошву. Разом з міцністю та практичністю, такий вид має й очевидні недоліки. Наприклад, черевики можуть бути не дуже зручними, жорсткими. А враховуючи, що носити їх потрібно багато годин поспіль – це може призвести до натирання ніг, дискомфорту, втоми.
  • Літні військові черевики. Мають схожий вигляд із звичайними армійськими, але при цьому виготовлені з легших, дихаючих тканин. Як матеріал, часто використовують кордуру, спандекс, нубук та інші міцні тканини. Дуже зручні для носіння в жарку і теплу пору року, при цьому забезпечують захист стопи та гомілки.
  • Тактичні берці. Часто в їх назві фігурує назва конкретних підрозділів, наприклад спецназ, морська піхота, поліція і так далі. Це вже зовсім інший рівень порівняно зі звичайними армійськими черевиками. Відрізняються комбінованими матеріалами виготовлення, м’якою, потовивідною «внутрянкою», легкою, але міцною підошвою, наявністю додаткових елементів.
  • Тактичні кросівки. У поширенні з’явилися відносно недавно. Існують як низькі, так і високі моделі, призначені для весни, літа, ранньої осені. Переваги — легкість, дихаючі матеріали, комфорт. З недоліків — менший рівень захисту ноги порівняно з черевиками.
  • Тактичні кеди Так, такий тип також зустрічається, найбільш широко використовується морськими підрозділами, моряками. Рівень захисту мінімальний, проте вони дуже легкі, мають стильний зовнішній вигляд, що дозволяє носити їх і на відпочинку.

Читайте про відмінності форми ACU та BDU

Різниця між звичайним та військовим взуттям

Найкращі виробники військових берців

Якщо у випадку з повсякденним взуттям на перший план виходить дизайн і зручність, то з military взуттям все набагато складніше. Насамперед вона призначена для захисту ніг, все інше другорядне. Тому тактичні черевики мають захищений носок, щільно охоплюють кісточку, мають посилення в найбільш уразливих місцях. Підошва виготовляється з максимально міцних, «неслизьких» матеріалів, стійких до масла, технічних рідин та ін. При цьому, вони забезпечують комфорт для тривалого носіння, адже у військових не завжди є можливість зняти взуття будь-якої миті.

Підсумовуючи, можна сказати, що до вибору тактичного взуття слід поставитися максимально відповідально. Не рекомендується вибирати дешеві черевики невідомих брендів, як правило, вони швидко розвалюються, не витримуючи польових умов. У той час, як продукція відомих виробників здатна служити довго та надійно, надаючи високий рівень зручності та безпеки. Серед популярних брендів можна назвати: 5.11 Tactical, First Tactical, Mil-Tec, Magnum, Lowa, Viper, Pentagon, Helikon-Tex.

Повернутися наверх